WYDOBYCIE
KRYPTOWALUT

Kryptowaluty są fenomenem współczesnych czasów, a ich popularność wciąż wzrasta. Miejsc, w których można płacić kryptowalutami jest coraz więcej, a liczba osób zainteresowanych tym, jak wydobywać kryptowaluty rośnie. Wydobywanie kryptowalut, czyli mining, to jeden ze sposobów pozyskiwania i czerpania zysków z walut cyfrowych. Wydobycie Bitcoinów nadal cieszy się największą popularnością, ale już od dawna nie chodzi tylko o tę najsłynniejszą kryptowalutę, na pierwszy plan wysuwają się również inne kryptowaluty, takie jak Monero, Litecoin i Ethereum.

KRYPTOWALUTY POZNAJCIE SIĘ


O KRYPTOWALUTACH MÓWI SIĘ CORAZ CZĘŚCIEJ I ZDECYDOWANIE NIE JEST TO JUŻ TYLKO KAPRYS NERDÓW INFORMATYCZNYCH. WALUTY CYFROWE SĄ RÓWNIEŻ PRZEDMIOTEM ZAINTERESOWANIA MEDIÓW EKONOMICZNYCH I CZĘSTO WSPOMINA SIĘ O NICH W ŚRODKACH MASOWEGO PRZEKAZU. ABY ZROZUMIEĆ „CO WSZYSCY W TYM WIDZĄ”, NALEŻY ZWIĘŹLE PRZEDSTAWIĆ NIE TYLKO KRYPTOWALUTY JAKO TAKIE, ALE RÓWNIEŻ TO, JAK DZIAŁAJĄ.

Czym właściwie są kryptowaluty?

Kryptowaluta jest jednym z rodzajów waluty cyfrowej i jest tworzona elektronicznie. Choć często spotkacie zachęcające obrazki z Bitcoinem, nie weźmiesz go do ręki, a już na pewno nie włożysz go do portfela – na pewno nie do tego, w którym nosisz swoje „normalne” pieniądze, karty kredytowe, dokumenty i inne niezbędne rzeczy. Kryptowaluty są przechowywane w tzw. portfelach cyfrowych, które przedstawimy bardziej szczegółowo w dalszej części. System kryptowalutowy jest matematycznie i programistycznie bardzo wyrafinowany i angażuje swoich użytkowników w procesy systemowe. Kryptowaluty zostały stworzone, aby oferować bezpieczniejsze, bardziej przejrzyste i szybsze płatności.

Jakie korzyści płyną z kryptowalut?

Kryptowaluty oferują alternatywę dla płatności konwencjonalnych, ale zaczęły być przez kogoś wykorzystywane, muszą mieć nad nimi jakąś przewagę. A kryptowaluty mają kilka silnych pozytywów, które pomagają im zdobywać coraz szersze grono użytkowników. Jednym z głównych plusów jest decentralizacja systemu – raporty płatności nie są własnością tylko jednej instytucji, ale praktycznie wszystkich użytkowników systemu, co zapewnia transparentność płatności. Kryptowaluty obywają się również bez pośrednika, którym w przypadku pieniędzy jest zwykle bank, co znaczy, że płatności kryptowalutowe przepływają bezpośrednio od nadawcy do odbiorcy, co jest nie tylko znacznie szybsze, ale i tańsze. Ze względu na to, że odpadają opłaty dla banków i innych instytucji, koszty przelewu są minimalne. Ponadto użytkownicy cenią sobie również anonimowość w kryptowalutach, ponieważ płatności można dokonywać bez danych osobowych lub wrażliwych. To jednak nie znaczy, że transakcji nie można wyśledzić. Oczywiście tam, gdzie chodzi o pieniądze, konieczne jest również bardzo solidne zabezpieczenie. W przypadku kryptowalut nie jest inaczej – silne szyfrowanie gwarantuje, że system jest niemal niemożliwy do złamania.

Jak działa system kryptowalut?

Jak już wspomniano, system kryptowalutowy jest bardzo kunsztownym i dokładnie zabezpieczonym systemem. Poszczególne kryptowaluty działają w różny sposób, dlatego przedstawimy tutaj najbardziej znaną kryptowalutę i wyjaśnimy, jak działa Bitcoin. Upraszczając, system działa tak, że użytkownicy weryfikują transakcję, która przebiega w danej kryptowalucie za pomocą swojego sprzętu. Weryfikacja ta odbywa się za pomocą oprogramowania rozwiązującego zadania matematyczne, a weryfikacji nie dokonuje jeden człowiek, ale duża liczba użytkowników zwanych wydobywcami. Za pomyślne rozwiązanie tych zadań, a tym samym potwierdzenie płatności, wydobywca zdobywa pewien zysk w jednostkach tej kryptowaluty.

Transakcje, które są przeprowadzane dla każdej kryptowaluty są zapisywane w tak zwanym blockchainie, który jest zasadniczo cyfrową księgowością zawierającą wszystkie transakcje konkretnej kryptowaluty. A ponieważ cały system jest zdecentralizowany, blockchain nie istnieje tylko dla jednego użytkownika, wręcz przeciwnie: tysiące komputerów na całym świecie mają jego kopie. Dlatego też usunięcie danych o płatnościach z tej wspólnej bazy danych nie jest później możliwe. Transakcje przeprowadzane za pomocą kryptowaluty są przechowywane na blockchainie w tak zwanych blokach. Bloki nawiązują do siebie, a każdy z nich opatrzony jest podpisem cyfrowym. Wszystko to zapobiega fałszowaniu płatności.

Wszystko to brzmi dość prosto – kryptowaluty zarabia się na potwierdzaniu transakcji innych osób. Oczywiście jest w tym pewien haczyk. W przypadku kryptowalut jest nim duża ilość energii elektrycznej, którą komputer zużywa podczas wykonywania zadań matematycznych i potwierdzania płatności. Tym sposobem sam proces wydobycia może stać się bardzo kosztowny i nieopłacalny. Wysokie zużycie energii elektrycznej zapobiega temu, aby system który opiera się na jak największej liczbie użytkowników biorących udział w uwierzytelnianiu, został przez kogoś wykorzystany w nieodpowiednich celach.

Jakie rodzaje kryptowalut w ogóle istnieją?

Zdecydowana większość ludzi wyobraża sobie jako kryptowalutę tę najsłynniejszą – Bitcoin. Istnieje jednak o wiele, wiele więcej kryptowalut. Liczba kryptowalut jest z pewnością liczona w setkach, a niektóre źródła mówią nawet o tysiącach. Nie wszystkie kryptowaluty „przetrwają” i znajdą sobie stabilne miejsce na rynku. Dlatego przy wydobyciu dobrze jest wybierać te, które są już sprawdzone. Najbardziej znanymi kryptowalutami, oprócz wspomnianego już Bitcoina, są Ethereum, Litecoin, Cardano, Solana, Dogecoin, Tron, Monero czy Polkadot.

Czym różnią się od siebie kryptowaluty?

Ze względu na to, że istnieje naprawdę wiele kryptowalut, logiczne jest, że występują między nimi pewne różnice. Każda kryptowaluta ma swoją własną specyfikę i cechy, które odróżniają ją od innych. Przede wszystkim, różne kryptowaluty mają różne systemy użytkowania lub metody wydobycia. Różnice można znaleźć również w technologii poszczególnych kryptowalut. Różna jest również szybkość transakcji czy stopień anonimowości przy dokonywaniu płatności.

Co ma wpływ na ceny kryptowalut?

Wydobycie i handel kryptowalutami ma na celu przede wszystkim zysk. Cena kryptowalut jest często poruszana w mediach, wielokrotnie także w negatywnym kontekście. Choć częściej czytamy o spadającej cenie Bitcoina czy innych kryptowalut, to w dłuższej perspektywie wartość kryptowalut, poza niewielkimi wahaniami, praktycznie nieustannie rośnie. Podobnie jak wszystko inne na rynku, cenę kryptowalut reguluje popyt i podaż. A dzięki rosnącej popularności kryptowalut, rozwijającej się sieci miejsc, w których można nimi płacić oraz ich potencjałowi na przyszłość, wartość kryptowalut idzie w górę.

Mining WYDOBYCIE KRYPTOWALUT JAKO ŹRÓDŁO DOCHODU


JEDNYM ZE SPOSOBÓW, JAK ZDOBYĆ KRYPTOWALUTY, JEST ICH WYDOBYCIE ALBO TZW. MINING. WYDOBYCIE KRYPTOWALUT, PODOBNIE JAK WYDOBYCIE MINERAŁÓW, JEST BIZNESEM RZECZĄ O WYSOKICH KOSZTACH ENERGETYCZNYCH. W PRZYPADKU MININGU NALEŻY WZIĄĆ POD UWAGĘ FAKT, ŻE W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI KONIECZNA JEST INWESTYCJA W SPRZĘT WYDOBYWCZY, A NASTĘPNIE WZIĄĆ POD UWAGĘ WYSOKIE ZUŻYCIE ENERGII. TAK WIĘC, ZANIM ZACZNIESZ WYDOBYWAĆ KRYPTOWALUTY, WAŻNE JEST, ABY OBLICZYĆ, CZY JEST TO W OGÓLE OPŁACALNE.

Dlaczego wydobywanie kryptowalut jest tak popularne?

Głównym powodem, dla którego tysiące wydobywców na całym świecie decydują się na wydobywanie Bitcoina i innych walut cyfrowych, jest oczywiście zysk. Oprócz własnego wzbogacenia się, wykorzystują kryptowaluty do innych celów. Mogą być również używane do przeprowadzania natychmiastowych transakcji w dowolnym miejscu na świecie – z kryptowalutami nie ma potrzeby czekać na bank, aby przetworzyć płatność, a transakcje są dzięki temu niezwykle szybkie. Użytkownicy korzystają z kryptowalut również ze względu na niskie opłaty i anonimowość.

Jak przebiega wydobywanie kryptowalut?

Jeżeli już przygotowałeś kilof, by wydobywać kryptowaluty, możesz go schować z powrotem do piwnicy. Mining odbywa się bowiem na komputerze wydobywcy, jednak najpierw należy zapewnić, by rzeczony komputer wyposażony był w odpowiedni sprzęt. Ponadto, użytkownik musi być w stanie zainstalować i uruchomić oprogramowanie do wydobywania, które jest dość skomplikowane. Jeżeli jednak wszystko się uda, komputer wydobywcy uruchamia program, który rozwiązuje problemy matematyczne w celu potwierdzenia transakcji w danej kryptowalucie. Za pomyślne potwierdzenie transakcji następuje nagroda w postaci jednostek danej kryptowaluty. Faktyczne wydobycie polega więc głównie na sprawdzeniu i potwierdzeniu transakcji innych użytkowników i włączeniu tych płatności do bloków.

W blockchainie, czyli wyimaginowanej księgowości, użytkownik kryptowaluty tworzy wpis poprzez dokonanie płatności kryptowalutą. Następnie do gry wkraczają wydobywcy, którzy tworzą tzw. bloki, czyli zapisy, które potwierdzają ważność transakcji. Wydobywcy przy pomocy specjalnego oprogramowania sprawdzają, czy płatność ma poprawny podpis elektroniczny, czy jest pomiędzy ważnymi e-portfelami, itp.

Celem wydobywców jest stworzenie bloku, który prawidłowo potwierdzi transakcję, a następnie włączy ją do blockchaina, za co otrzymają wynagrodzenie w postaci jednostek danej kryptowaluty.

Jakiego sprzętu potrzebuję do miningu?

Jak już wspomniano, do wydobycia potrzebne jest specjalistyczne wyposażenie. Jaki sprzęt jest potrzebny do wydobywania kryptowalut? Podstawą jest oczywiście komputer. Niestety, wydobywanie kryptowalut nie jest możliwe na zwykłym komputerze, trzeba go trochę udoskonalić. Wspomniane udoskonalenie polega na zakupie wydajnych kart graficznych, które są oryginalnie zaprojektowane do gier komputerowych. Karty graficzne są w wydobywaniu kryptowalut używane do rozwiązywania problemów matematycznych. Im więcej kart graficznych jest podłączonych do komputera, tym potężniejszy jest system wydobywczy. Komputer z większą liczbą kart graficznych jest wówczas określany jako ring wydobywczy. W dalszej części do komputera wydobywczego należy dobrać odpowiednią płytę główną uzależnioną od ilości kart graficznych, które będą wydobywać. Ponadto nie możemy zapominać o innych drobiazgach, takich jak procesor czy pamięć RAM.

Jednak ceny sprzętu, zwłaszcza kart graficznych, w ostatnim czasie gwałtownie rosną, zwiększając również koszty początkowe wydobycia. Jeżeli doliczymy do tego wysokie zużycie energii elektrycznej, należy dobrze przemyśleć, czy wydobycie kryptowalut może okazać się opłacalne.

Czy wydobywanie kryptowalut ma jakieś ryzyka?

System walut cyfrowych nie jest całkowicie nieprzepuszczalny, a więc i tutaj są kwestie, na które należy zwrócić uwagę. Do największych zagrożeń związanych z kryptowalutami należy kradzież konta, na którym przechowywane są kryptowaluty. Każdy użytkownik przechowuje swoją kryptowalutę w cyfrowym portfelu. Istnieją one głównie online, można też kupić sprzętowy portfel cyfrowy, który łączy się z komputerem w sposób podobny do dysku zewnętrznego. Ryzykowne jest więc przede wszystkim przechowywanie kryptowalut i zabezpieczeniu konta tak, aby użytkownik nie stracił swoich cyfrowych pieniędzy. Samo wydobycie nie wiąże się z wieloma zagrożeniami, jeżeli nie liczymy przerażenia po otrzymaniu rachunku za prąd.

HANDEL I WSZYSTKO INNE, CO MOŻNA PRZEDSIĘWZIĄĆ Z KRYPTOWALUTAMI


DRUGI SPOSÓB NA WEJŚCIE DO ŚWIATA KRYPTOWALUT I POSZERZENIE GRONA ICH UŻYTKOWNIKÓW JEST HANDEL KRYPTOWALUTAMI. PODSTAWOWA ZASADA JEST TAKA SAMA JAK W PRZYPADKU KAŻDEGO INNEGO HANDLU – KUPUJ JAK NAJTANIEJ I SPRZEDAWAJ JAK NAJDROŻEJ. POZA TYM, ŻE KRYPTOWALUTY MOGĄ BYĆ UŻYWANE W SPOSÓB PODOBNY DO AKCJI SKARBOWYCH, MOGĄ BYĆ TEŻ TRAKTOWANE JAK NORMALNE PIENIĄDZE I UŻYWANE DO ZAKUPU TOWARÓW LUB USŁUG. SĄ RÓWNIEŻ WYKORZYSTYWANE JAKO INWESTYCJA DŁUGOTERMINOWA.

Jak kryptowaluty są kupowane i sprzedawane?

Dostęp do kryptowalut można również uzyskać w nieco prostszy sposób niż ich wydobycie, czyli poprzez ich zakup. Kryptowaluty można kupić na giełdzie, w kantorach lub w specjalnych automatach. Kupowanie na giełdzie jest najbardziej przygodowym sposobem handlowania kryptowalutami. Podobnie jak w przypadku zwykłej giełdy, handel jest napędzany przez podaż i popyt, a ceny kryptowalut nie są stałe. Zakupy na giełdach są natomiast regulowane przez kurs wymiany kryptowaluty. Tak więc, tak jak kupujesz euro, dolary lub inne waluty za określoną kwotę, będziesz również kupował Bitcoin czy inną walutę. Ostatnią możliwością zdobycia kryptowalut są automaty, których sieć się rozwija, szczególnie w większych miastach. Idealnie jest mieć w telefonie przygotowany portfel cyfrowy, wówczas wystarczy, że wybierzesz kwotę, którą chcesz kupić w automacie, a urządzenie przeprowadzi cię przez cały proces.

Gdzie można zrobić zakupy za kryptowaluty?

Płatności kryptowalutowe umożliwia coraz więcej sprzedawców w naszym kraju. Obecnie można płacić kryptowalutami w ponad 400 miejscach w Czechach, a sieć wciąż się rozwija. Zakupy za kryptowaluty akceptuje Alza, Bitcoin Coffee w Pradze lub brneński DJ Captain Sound. Oczywiście, jest wiele więcej sprzedawców, u których można płacić Bitcoinami i innymi walutami. Miejsca, gdzie można płacić kryptowalutami, pokazuje na przykład kryptomapa coinmap.org.

A jak działa płatność kryptowalutami? Jest to dość proste i nie różni się wiele od zwykłej płatności online kartą kredytową. Na przykład, jeśli chcesz dokonać zakupu za pomocą Bitcoinów w Alza, musisz tylko wybrać płatność Bitcoin podczas składania zamówienia, a strona przekieruje Cię do bramki płatności BitcoinPay. Jest tam podany adres Bitcoin, na który wysłana zostanie płatność, która przeprowadzana jest bezpośrednio z portfela Bitcoin.

Czy można handlować kryptowalutami?

Kryptowaluty mogą być wydobywane, można za nie kupować towary i usługi, można nimi handlować i spekulować na nich. Celem w tym przypadku jest kupowanie kryptowalut tanio, sprzedawanie ich jeszcze taniej i generowanie zysku. Handel kryptowalutami jest możliwy w kilku miejscach takich jak eToro czy XTB. Nie musisz nawet posiadać kryptowalut, aby nimi handlować.

Future Mining KRYPTOWALUTY TO NASZA DOMENA


WYDOBYWANIE KRYPTOWALUT WYMAGA NIE TYLKO POCZĄTKOWEJ INWESTYCJI W ZAKUP NIEZBĘDNEGO SPRZĘTU I WIEDZY, O JEGO DZIAŁANIU, ALE TAKŻE WYSOKIEGO ZUŻYCIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ ZWIĄZANEGO Z WYDOBYWANIEM KRYPTOWALUT. DLA POCZĄTKUJĄCYCH MOGĄ TO BYĆ CZYNNIKI, KTÓRE ZNIECHĘCAJĄCE DO WEJŚCIA W ŚWIAT KRYPTOWALUT. W IDEALNEJ SYTUACJI NALEŻY MIEĆ POD RĘKĄ DOŚWIADCZONEGO I SPRAWDZONEGO PARTNERA, KTÓRY POMOŻE CI I DORADZI TAK, ŻEBYŚ ZACZĄŁ ZARABIAĆ NA KRYPTOWALUTACH I NIE SKOŃCZYŁ NA MINUSIE. A FUTURE MINING JEST WŁAŚNIE TAKIM PARTNEREM, PRÓBUJĄCYM PRZYBLIŻYĆ ŚWIAT CYFROWEGO ZŁOTA SZERSZEJ PUBLICZNOŚCI.

Wydobywanie z Future Mining

Future Mining jest doświadczonym i niezawodnym partnerem w zakresie wydobywania kryptowalut. Jest on w świecie kryptowalut od wielu lat i dzięki swojemu kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu w budowaniu komputerów wydobywczych może stworzyć dla swoich klientów potężny komputer na zamówienie i zapewnić nie tylko swoją wiedzę, ale także zaplecze i obsługę systemu wydobywczego. Future Mining jest zobowiązana do tworzenia najwyższej jakości sprzętu wydobywczego przy użyciu tylko i najbardziej zaawansowanych komponentów najwyższej jakości.

Administrowanie sprzętu jest u nas oczywistością – maszyny wydobywcze są stale nadzorowane przez nasz zespół specjalistów IT, którzy dbają o to, aby wszystko działało jak należy. a maszyny wydobywcze działały na pełnych obrotach. Future Mining dba również o bezpieczeństwo maszyn wydobywczych, a także o bezpieczeństwo terenu dzięki naszemu systemowi CCTV.

Oprócz samego sprzętu oferujemy również konkurencyjne ceny energii. Zawieramy wieloletnie umowy z dostawcą energii, dzięki czemu ceny energii nie ulegają zmianie, a my możemy zaproponować klientom najkorzystniejszą cenę energii na rynku.

Jakie kryptowaluty wydobywa Future Mining?

Jak zostało już wspomniane, istnieje ogromna liczba kryptowalut. Future Mining starannie wybiera do wydobycia te z nich, które mają tradycje i cieszą się stabilną pozycją na rynku. Jest dla nas ważne, aby wydobywane waluty miały potencjał wzrostu w przyszłości, a tym samym były korzystne dla naszych klientów. Obok najbardziej znanego Bitcoina, wydobywa się u nas Ethereum, drugą co do wielkości kryptowalutę. Wydobywamy również Litecoin, Monero, Ravencoin, Classic czy Ergo.

Inwestycja w kryptowaluty z Future Mining

Oprócz wydobywania cyfrowych walut, Future Mining zajmuje się również inwestycjami. Choć inwestowanie w kryptowaluty jest mniej ryzykowne od ich wydobycia, ale wymaga wiedzy na temat znaczenia i systemu kryptowalut, żeby zagwarantować, że działalność będzie generować zyski. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu oferujemy naszym klientom inwestycje z ustalonym terminem wypłaty zysków oraz zwrotu pierwotnego depozytu.

Doradztwo Future Mining

Future Mining oferuje również doradztwo specjalistyczne. Możesz skontaktować się z nami, jeśli potrzebujesz porady dotyczącej podłączenia komputera wydobywczego, możemy również doradzić ci w kwestii samego wydobywania kryptowalut czy inwestowania w kryptowaluty.

Doradzamy również w zakresie prawa związanego z kryptowalutami. Powiemy ci, jakie są twoje obowiązki w tym zakresie, żebyś postępował zgodnie z prawem i nie musiał płacić surowych kar.

Chcę współpracować z Future Mining, jak to będzie wyglądać?

Jeśli chcesz wyruszyć do świata walut cyfrowych t i rozpocząć wydobycie z Future Mining, na pewno interesuje cię, jak to wszystko przebiega. Cała procedura może być podsumowana w pięciu krokach:

1. Informacje

Na początku jest dla nas bardzo ważne, żeby wszystko bardzo dokładnie wyjaśnić. Podczas naszego spotkania, które może odbyć się osobiście, online lub telefonicznie, wyjaśnimy ci jak wygląda wydobycie, możemy też uzupełnić twoją dotychczasową wiedzę. Rzecz jasna odpowiemy na wszystkie twoje pytania i sprawdzimy, jakie są twoje oczekiwania związane z wydobywaniem kryptowalut.

2. Propozycja

Po zapoznaniu się z twoimi pomysłami, zaprojektujemy dla ciebie pakiet wydobywczy, który będzie zawierał propozycję konfiguracji maszyn wydobywczych i ustawienia mocy obliczeniowej. Określimy, jak dużo energii elektrycznej będzie potrzebne i będzie to obejmować administrację maszyn oraz inne niezbędne kwestie.

3. Umowa

W momencie, gdy ustalimy pakiet wydobywczy i uzgodnimy jego warunki w sposób satysfakcjonujący obie strony, przyjdzie moment podpisania umowy.

4. Udział

Jak tylko dokonana zostanie pierwsza płatność, w ciągu 14 dni włączane są maszyny wydobywcze, ustawiamy również portfel cyfrowy, w którym można przechowywać wydobyte monety. Klient będzie miał również dostęp do aplikacji, która dostarczy mu aktualnych informacji na temat postępów w wydobyciu.

5. Wydobycie

Gdy maszyny są już podłączone, a konfiguracja zakończona, można zacząć z samym procesem wydobycia. My dbamy o twój sprzęt wydobywczy, ty tylko śledzisz jego pracę. Możesz stale śledzić przyrost wydobytych monet, a opłaty za media oraz opłata serwisowa są rozliczane co miesiąc.

Těžba Bitcoinu

Milionové zisky a příběh jako z pohádky. Právě s tím si nejznámější kryptoměnu světa spojuje široká veřejnost. Největší boom Bitcoin (BTC) zažil v roce 2017, kdy se jeho hodnota vyšplhala na rekordních 21 000 $. A zájem o tuto digitální měnu neklesá.

více informací o měně

Těžba Monera

Digitální měna Monero (XMR) slouží k rychlým, bezpečným a hlavně nevystopovatelným platbám. Vděčí za to důmyslnému systému podpisů, který neobsahuje žádné informace o provedené transakci. Identita odesílatele a příjemce tak zůstává anonymní.

více informací o měně

Těžba Etherea

Ethereum je platforma pro decentralizované aplikace na principu open-source softwaru. Programátoři ji hojně používají pro vývoj nových peněženek na kryptoměny, investičních aplikací i her s in-game aktivy s možností vydělávat reálné peníze.

více informací o měně

WYDOBYWAJ Z NAMI

Napisz do nas. Odpowiemy w ciągu 48 godzin.


    Imię i nazwisko


    E-mail


    Telefon

    Twój tekst

    Notatka: Klikając przycisk Wyślij, zgadzasz się z naszą polityką prywatności.

    Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

    Nechcete se radši dozvědět více? 

    Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.