Wenezuela i Indie opodatkowują kryptowaluty, Hindusi mają cyfrową rupię

Rządy Wenezueli i Indii przyjęły nowe przepisy podatkowe w związku z kryptowalutami. Planują pobierać około 20 lub w drugim przypadku nawet 30 procent.

Celem Wenezueli jest pobieranie od 2% do 20% od wszystkich transakcji dokonywanych w walucie innej niż waluta krajowa. Mowa tu o boliwarach i ich własnej kryptowalucie opartej na ropie naftowej – petro, która miała uratować lokalną gospodarkę. 

Całkowita dewaluacja bolivara

Boliwar był wielokrotnie dewaluowany, w samym zeszłym roku stracił ponad 70% swojej wartości. W ciągu ostatniej dekady stracił on więc prawie całą swoją wartość.

W ostatnich latach w Wenezueli nastąpił gwałtowny wzrost użycia bitcoinów. Tysiące lokalnych firm przestawiło się na kryptowaluty, aby przetrwać hiperinflację. Jesienią ubiegłego roku największe porty lotnicze zaczęły przygotowywać się do płacenia za bilety i inne usługi w kryptowalutach, na czele z bitcoinem.

Zmniejszy to uzależnienie społeczeństwa od gotówki

Kolejnym państwem, które dołączyło do grona krajów z własną państwową kryptowalutą, są Indie. Wprowadząją one cyfrową rupię w roku fiskalnym rozpoczynającym się 1 kwietnia.

Jednocześnie ogłosiły nowy tryb podatkowy dla istniejących walut cyfrowych. Doprowadziło to do fenomenalnego wzrostu liczby transakcji w walutach cyfrowych. Pobierają 30% podatku od sprzedaży i 1% podatku u źródła.Rząd liczy na szybkość i efektywność płatności dzięki wirtualnej rupii. Minister finansów Indii Nirmala Sitharaman powiedziała, że będzie to oznaczać tańsze i bardziej efektywne zarządzanie walutą. Krajowa kryptowaluta zostanie wprowadzona przez Hindusów w stopniowo, aby jak najbardziej zmniejszyć wysoką zależność narodu od gotówki.

Zespół FutureMining

Zespół FutureMining

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.