Obywatelka Rosji przeznaczy środki uzyskane ze sprzedaży NFT swojego płonącego rosyjskiego paszportu na pomoc Ukrainie

Olive Allen, obywatelka Rosji i artystka, która od ponad 11 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych, spaliła paszport swojej ojczyzny w nadziei na zwrócenie uwagi i wsparcie finansowe dla konfliktu zbrojnego, który ma miejsce w Ukrainie.

Olive Allen spaliła swój rosyjski paszport, stojąc przed konsulatem Rosji w Nowym Jorku, i nagrała film wideo relacjonujący ten gest. Planuje wystawić nagranie jako niewymienialny token (NFT) na aukcji, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

„Nie uważam putinowskiej Rosji za swój dom“ – powiedziała Olive – „Nasz kraj ma tak wielki potencjał, ale rząd prowadzi naród do ruiny”.

Aukcja NFT jej płonącego paszportu rozpoczęła się 2 marca 2022 r. na platformie handlowej SuperRare marketplace. ETH (Ethereum) z aukcji zostanie przekazane bezpośrednio na rzecz organizacji „Save the Children”, która zajmuje się pomocą dzieciom na całym świecie, a obecnie przyjmuje obecnie darowizny w kryptowalutach za pośrednictwem platformy non-profit „Giving Block” w BTC (bitcoin) i ETH. Obecnie około 7,5 miliona dzieci na Ukrainie znajduje się pod ostrzałem. 

Olive powiedziała, że z powodu swojego czynu nie będzie już mogła wrócić do Rosji za kadencji obecnego rządu. Natychmiast zostałaby aresztowana. W Rosji aresztowanie grozi za znacznie mniej odważne wystąpienia. 

Kryptowaluty stały się głównym tematem dyskusji o przesyłaniu środków do Ukrainy, jak również o możliwym omijaniu przez Rosję sankcji Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej. Na kontach Ministra Transformacji Cyfrowej Ukrainy opublikowano adresy, na które można przesyłać kryptowaluty w BTC, ETH, Teter (USDT), Polkadot (DOT) i Dogecoin (DOGE). 

Zespół FutureMining

Zespół FutureMining

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.