Nowy prezydent Korei Południowej opóźnia wprowadzenie przepisów dotyczących opodatkowania kryptowalut

Nowo wybrany prezydent Korei Południowej, Yoon Suk-yeol, oświadczył, że podatek od kryptowalut nie zostanie wprowadzony do czasu uregulowania kwestii ochrony konsumentów.

Opodatkowanie zysków z kryptowalut miało pierwotnie wejść w życie w 2022 r. Ten pierwotny plan został odłożony do czasu uchwalenia nowego pakietu przepisów zwanego Digital Asset Base Act (DABA). Według dziennika E-daily, prezes Yoon zadba o to, by projekt ustawy o opodatkowaniu kryptowalut nie pojawił się przed wprowadzeniem rozsądnych przepisów dotyczących ochrony konsumentów.

Już od marca południowokoreański zespół prezydencki pracuje nad rozwiązaniami umożliwiającymi wprowadzenie podatku od zysków z kryptowalut. DABA została przygotowana przez Komisję Usług Finansowych (FSC) na początku tego roku i zawiera szereg przepisów dotyczących ochrony konsumentów. Przepisy te bardziej szczegółowo omawiają kwestie emisji tokenów, niedziałających tokenów (NFT), scentralizowanych giełd wymiany (CEX) oraz nawiązują do regulacji Joe Bidena dotyczących kryptowalut.

W ramach DABA, FSC planuje wprowadzić ubezpieczenie kryptowalut jako zabezpieczenie przed hakerami, błędami systemu i nieautoryzowanymi transakcjami. Ustawa o odroczonym podatku od kryptowalut nałożyłaby 20% podatek na zyski z inwestycji w kryptowaluty powyżej 2 100 USD rocznie.

Simon Kim, dyrektor generalny firmy Hashed, zajmującej się kapitałem wysokiego ryzyka, powiedział Cointelegraph w środę, że „nie ma sensu nakładać podatku na kryptowaluty, zanim nie zostaną uchwalone odpowiednie przepisy, które jasno określają zakres działalności związanej z kryptowalutami i są koniecznym warunkiem wstępnym opodatkowania.” „Bez dokładnych analiz egzekwowanie opodatkowania kryptowalut może spowodować różne nieporozumienia i wywołać poważne problemy związane z uczciwym opodatkowaniem, ponieważ system ochrony inwestorów w przypadku kryptowalut nie został jeszcze ustanowiony”.

Podczas gdy FSC pracuje nad przygotowaniem nowych przepisów w ramach DABA, Yoon planuje utworzenie Agencji Przemysłu Cyfrowego, która miałaby służyć jako punkt odniesienia dla kwestii regulacyjnych w branży kryptowalut.

Zespół FutureMining

Zespół FutureMining

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.