Energia jądrowa jako droga do zrównoważonego wydobycia

Udział użytkowania energii odnawialnej w globalnym przemyśle wydobywczym bitcoinów wzrósł ostatnim kwartale ubiegłego roku o jeden procent do 58,5% .Informację podała Rada ds. Wydobycia Bitcoina.  Jej członkowie korzystają z energii elektrycznej o zrównoważonym bilansie energetycznym wynoszącym 66,1%.

Przeprowadzone badanie objęło trzy parametry: zrównoważony koszyk energetyczny, wydajność technologiczną oraz zużycie energii elektrycznej.

Wydajność technologiczna poszła w górę

Dobrowolna ankieta pozwoliła zebrać informacje na temat zrównoważonej energii od wydobywców, którzy stanowią ponad 46% globalnej sieci bitcoinów. Dane te zostały wykorzystane do oceny zrównoważonego miksu energetycznego globalnego przemysłu wydobywczego bitcoinów. W czwartym kwartale 2021 r. wyniósł on około 58,5%, co oznacza wzrost o jeden punkt procentowy w stosunku do danych z trzeciego kwartału. Wzrosła również szacunkowa efektywność technologiczna branży o 9% do 19,3 petahash na MW.

Rada ds. Wydobycia Bitcoina powstała w maju 2021 roku i jest dobrowolnym globalnym forum firm wydobywających bitcoiny. Należą do niej m.in. Bit Digital, BitFury, Bitfarms i Atlas Mining oraz inne organizacje przemysłowe.

Wydobywcy myślą o planecie i zielonej energii

Wydobywcy również dostosowują się do potrzeb naszej planety i stopniowo przechodzą na zieloną energię, aby wydobycie stało się zarówno zrównoważone, jak i funkcjonalne.  Jednym z wartych zbadania kierunków jest energia jądrowa. Podczas zeszłorocznego wirtualnego szczytu Bitcoin & Beyond wiceprezes Griid Harry Sudock powiedział, że energia jądrowa jest szansą na wdrożenie dużych ilości czystej, bezemisyjnej energii.

Zespół FutureMining

Zespół FutureMining

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.