Energia jądrowa jako droga do zrównoważonego wydobycia

Udział użytkowania energii odnawialnej w globalnym przemyśle wydobywczym bitcoinów wzrósł ostatnim kwartale ubiegłego roku o jeden procent do 58,5% .Informację podała Rada ds. Wydobycia Bitcoina.  Jej członkowie korzystają z energii elektrycznej o zrównoważonym bilansie energetycznym wynoszącym 66,1%.

Przeprowadzone badanie objęło trzy parametry: zrównoważony koszyk energetyczny, wydajność technologiczną oraz zużycie energii elektrycznej.

Wydajność technologiczna poszła w górę

Dobrowolna ankieta pozwoliła zebrać informacje na temat zrównoważonej energii od wydobywców, którzy stanowią ponad 46% globalnej sieci bitcoinów. Dane te zostały wykorzystane do oceny zrównoważonego miksu energetycznego globalnego przemysłu wydobywczego bitcoinów. W czwartym kwartale 2021 r. wyniósł on około 58,5%, co oznacza wzrost o jeden punkt procentowy w stosunku do danych z trzeciego kwartału. Wzrosła również szacunkowa efektywność technologiczna branży o 9% do 19,3 petahash na MW.

Rada ds. Wydobycia Bitcoina powstała w maju 2021 roku i jest dobrowolnym globalnym forum firm wydobywających bitcoiny. Należą do niej m.in. Bit Digital, BitFury, Bitfarms i Atlas Mining oraz inne organizacje przemysłowe.

Wydobywcy myślą o planecie i zielonej energii

Wydobywcy również dostosowują się do potrzeb naszej planety i stopniowo przechodzą na zieloną energię, aby wydobycie stało się zarówno zrównoważone, jak i funkcjonalne.  Jednym z wartych zbadania kierunków jest energia jądrowa. Podczas zeszłorocznego wirtualnego szczytu Bitcoin & Beyond wiceprezes Griid Harry Sudock powiedział, że energia jądrowa jest szansą na wdrożenie dużych ilości czystej, bezemisyjnej energii.

Zespół FutureMining

Zespół FutureMining

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email